Cezaevine Kargo Nasıl Gönderebilirim

Cezaevine Kargo Nasıl Gönderebilirim?

Doğru Bilgi

Cezaevine kargo göndermek isteyen kişi sayısı oldukça fazladır cezaevine kargo gönderimi yaparken dikkat edilmesi gereken konular bulunuyor. Bu şekilde kargo gönderimi yapıldığında sorunsuz bir şekilde kargo gönderilmesinin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. PTT aracılığı ile kargo gönderimi yapmak istediğinizde Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünün adresine ve hükümlünün isminin ve koğuşunun yer aldığı bilgileri gönderebilmeniz mümkün olur. Bu şekilde kargo gönderiminin yapılabilmesi mümkündür.

Cezaevine kargo gönderimi yapılabilmesi için mutlaka PTT Kargo’dan hizmet almanız gerekir. PTT Kargo ile cezaevine herhangi bir sorun yaşamadan Kargo gönderebilmenin yapılabilmesi için dikkat edilmesi gereken konuların araştırılması gerekir. Cezaevinin hangi kargo paketlerinde kabul ettiğini araştırarak sorunsuz Kargo gönderimi yapabilirsiniz.

Cezaevine Kargo Gönderme İşlemleri

Cezaevine kargo gönderme işlemlerini gerçekleştirmek için PTT Kargo şubesine gitmeniz gerekir. PTT Kargo şubesinde hükümlünün adına gönderim yapabiliyorsunuz. Burada belirtmeniz gereken önemli bir diğer konu ise hükümlünün koğuş bilgisi ve kalmış olduğu cezaevi adresidir. Bu şekilde işlem yaptığınızda Kargo gönderimi yapılabilir.

Cezaevine PTT ile kargo gönderimi yapmak istediğinizde mutlaka hangi eşyaların kabul edilip edilmeyeceği hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Cezaevi tarafından kabul edilmeyen eşyaları gönderebilmeniz mümkün değildir. Bu sebepten dolayı bu konuya dikkat ederek kargo gönderimini yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Cezaevine Kargo Gönderdikten Sonra Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

PTT Kargo tarafından gönderdiğiniz kargoların takibini gerçekleştirebilmek oldukça kolaydır. Cezaevine göndermiş olduğunuz kargoların gönderi takibini de gerçekleştirebilirsiniz. Kargolarınızın gönderi takibini gerçekleştirebilmek için PTT Kargo’nun internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Gönderi takip numaranız ile gönderilerinizi nerede olduğunu takip edebilirsiniz.

PTT kargoya teslim ettiğiniz kargoların durumu için kargo firmasının müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilmek için 444 17 78 numaralı Çağrı merkezini aramanız gerekir.

Kaynak: https://www.kargono.com/

Nalan Ademoğlu

"Öz vatanında parya" durumunda. Edebiyatı ve kamp ateşlerini sever.

https://necsierraleone.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir